• "Zaczytana Szkoła"

    • Zadania konkursu „Zaczytana Szkoła”:

      1. Przeprowadzenie szkolnego konkursu ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Konkurs powinien mieć formę testu i być przeprowadzony on-line. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników konkursu przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

      2. Zaprojektowanie przez ucznia żywej okładki swojej ulubionej książki. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

      3.Przygotowanie przez uczniów krótkiego komiksu na dowolny temat. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

      4. „Moje zakończenie” – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki/opowiadania. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników konkursu oraz prac pisemnych uczniów przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

      5. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Zaczytana szkoła”. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników konkursu, prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

      6. Zorganizowanie w domach, przez uczniów i ich rodziców dnia wspólnego czytania, pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”. Ocena na podstawie sprawozdania, prac pisemnych, plastycznych, filmików, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

      7. Zorganizowanie konkursu dla uczniów, na napisanie recenzji ulubionej książki. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników konkursu i wybranych recenzji przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

      8. Samodzielne zapoznanie się uczniów z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza. Ocena na podstawie sprawozdania, prac pisemnych, plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

      9. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”, który przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

    • "Ciepłem otulmy naszych bliskich"

    • Takie przesłanie towarzyszyło Uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Kartka świąteczna”. Pięknie wykonane karty stały się miłym prezentem świątecznym dla Seniorów- mieszkańców DPS fundacji Gniazdo Rodzinne. Własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi obdarowaliśmy ponad 50 osób.

      „Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Wam jak w niebie...”

      Za prezenty i życzenia otrzymaliśmy od mieszkańców DPS serdeczne podziękowania.

      Dziękujemy wszystkim Uczniom za ich pracę i serce.

    • "Asiunia" - teatralne inspiracje w klasach trzecich

    • „Asiunia” J. Papuzińskiej stała się inspiracją do tworzenia scenek teatralnych. Z uczniami klasy 3b napisaliśmy 3 scenariusze związane z przeżyciami głównej bohaterki w czasie wojny.

      Twórcza wyobraźnia, dobrany odpowiedni strój, rekwizyty … i gotowa zabawa w teatr. Zajęcia rozwijające zdolności artystyczne i kreatywność dzieci wpływają na wszechstronny rozwój ich osobowości. Zabawa w teatr oddziałuje na sferę emocjonalną, sprzyja ćwiczeniu wyrażania uczuć. Gesty, mimika, odpowiednia intonacja – to świetny sposób na okazywanie emocji, rozwijanie wyobraźni oraz usprawnianie komunikacji i współpracy w grupie.

      Na lekcjach bibliotecznych prezentowaliśmy już scenkę „Kasza” w klasach 3b, 3a, w klasach drugich. Następne inscenizacje będą prezentowane już wkrótce.

    • "W świecie bajek i baśni"

    • Realizując drugą część innowacji pedagogicznej "W świecie bajek i baśni", grupa uczniów z klas 4a i 4b przygotowała przedstawienie basni " Królewna Śnieżka". 

      To biblioteczna innowacja pedagogiczna, której głównym celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni. Dlaczego właśnie baśnie?

      Ta literatura zawiera przekaz, który rozwija wszechstronnie: estetycznie i kulturowo
      i osobowościowoLektura baśni to doskonały sposób na poznawanie dziedzictwa rożnych kultur, poznawanie nie tylko świata zewnętrznego, ale przede wszystkim samego siebie.

      Świetnym przykładem zabawy czytelniczo - teatralnej było przygotowanie spektaklu „Królewna Śnieżka” z uczniami klasy 4a i 4b. Przedstawienie trwało przez wiele dni.
      W sanitarnym reżimie obejrzeli je wszyscy uczniowie klas młodszych.

      Bawiąc się w teatr, miło i pożytecznie spędzamy czas.

    • Szkolne narodowe czytanie

    • Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkaliśmy  się,
      aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. 

      W naszej szkole czytaliśmy 4 września w sobotę. W tym czytaniu brala udział klasa 8b.  

      A 6 września na czwartej lekcji czytała cała szkoła. Klasa 7b w przebraniu w kostiumy teatralne czytała fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”
      w bibliotece. Swoją obecnością zaszczycil nas Pan Dyrektor . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przeczytali „Problemy z dorastaniem” W Roli Hesi i Meli wystąpiły Ola Demiańczuk i Lea Breszka Laskowska, a Zbyszka zagrał Zygmunt Olesiejuk. Panią Dulską była Oliwia Chorążka. Gratulujemy i dziękujemy za wspólne czytanie.

    • Księga dobrych myśli" - przeczytaj po wakacjach

    • To dobry czas, aby rozpocząć nowy rok szkolny z książką. Proponuję "KSIĘGĘ DOBRYCH MYŚLI" Beaty Pawlikowskiej.

      Dobre nastawienie i pozytywny stosunek do życia mogą zmienić wszystko
      w Twojej rzeczywistości. Optymizm ma niebagatelne znaczenie dla samopoczucia i podejmowanych działań. O to, abyś z uśmiechem zaczynał każdy dzień zadba Beata Pawlikowska, znana podróżniczka i autorka wielu książek, nie tylko o tematyce podróżniczej. Jej „Księga dobrych myśli” przekaże Ci pozytywną ideę na każdy dzień w roku!

       

      Dla każdego, na każdą okazję

      Pozycja „Księga dobrych myśli” składa się z trzystu sześćdziesięciu pięciu stron. Każda z nich odpowiada jednemu dniu w roku i przekazuje napawające nadzieją cytaty i idee, które dodadzą Ci wiary w siebie. Przeczytaj jedną stronę dziennie – rano, by zmotywować się do działania albo wieczorem, by zasnąć z pozytywnym nastawieniem i wstać prawą nogą.

      Zawarte na każdej stronicy książki Beaty Pawlikowskiej myśli mogą zagościć w Twoim życiu na stałe. To słowa, które podnoszą na duchu, ale nie kreują rzeczywistości w sztuczny sposób.

       

      Szczęście tkwi w Tobie

      Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, jak duże znaczenie dla Twojego życia ma pozytywne nastawienie. To Ty decydujesz o swoim szczęściu i możesz wykorzystywać w odpowiedni sposób szanse, które daje Ci los. Sprawdź, jaka myśl na dziś sprawi, że w Twoim sercu zagości spokój, a w umyśle otworzą się wrota do lepszego życia!

    • REGULAMIN BIBLIOTEKI ORAZ KORZYSTANIA Z INNYCH MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH W FORMIE NIEODPŁATNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 171 im. Stanisława Staszica w WARSZAWIE

    • 1. Regulamin ma zastosowanie:

      • w roku szkolnym 2023/24 do uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej

      2. Podręczniki i inne materiały dydaktyczne oraz materiały ćwiczeniowe, których zakupu dokonano z dotacji celowej MEN są własnością Szkoły oraz organu prowadzącego.

      3. Podręczniki, materiały edukacyjne są ewidencjonowane w zasobach bibliotecznych, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 października 2008r. w sprawie ewidencji materiałów bibliotecznych (Dz.U. z 2008r. nr 205 poz. 1283).

      4. Biblioteka nieodpłatnie:

      • wypożycza uczniom podręczniki mające postać papierową
      • przekazuje uczniom, bez obowiązku zwrotu do biblioteki materiały ćwiczeniowe

      5. Z regulaminem udostępniania i zwrotu bezpłatnych podręczników uczeń i jego Rodzice/prawni opiekunowie zapoznają się z regulaminem podczas lekcji wychowawczych i zebrań klasowych i potwierdzają to podpisem u wychowawcy. Jest to zobowiązanie do stosowania zasad niniejszego Regulaminu.

      6. Uczniowie są zobowiązani do poszanowania i dbania o wypożyczone materiały edukacyjne ( nie wolno w nich pisać, podkreślać, rysować, wycinać, zaginać, wyrywać,...). Podręczniki będą używane przez 3 kolejne roczniki.

      7. Wypożyczone podręczniki należy zabezpieczyć okładką.

      8. W przypadku zniszczenia lub zgubienia przekazanych podręczników Rodzice (Opiekunowie) mają obowiązek dokonać zwrotu kosztów lub odkupić wyżej wymienione materiały (wg. wyceny Ministerstwa Edukacji, wydawnictwa, księgarni).

      9. Uczniowie otrzymają kolejne podręczniki po rozliczeniu się (zwrocie) podręczników wypożyczonych wcześniej.

      10. Na początku każdego roku szkolnego podręczniki będą wypożyczane poprzez wychowawców.

      11. Pełną odpowiedzialność za podręczniki i materiały ponoszą Uczniowie i ich Rodzice (Opiekunowie).

      12. Wychowawców klas zobowiązuje się do dopilnowania Uczniów, aby rozliczyli się
      z wypożyczonych podręczników:

      • na koniec semestru
      • tydzień przed zakończeniem roku szkolnego
      • gdy uczeń odchodzi ze Szkoły.
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 171 im. Stanisława Staszica
      • 22 7739052
      • 22 7789711
      • ul. Armii Krajowej 39 05-075 Warszawa Poland
      • AE:PL-50850-58744-CHVBS-14
    • Logowanie