Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję.
Akcja Pola Nadziei zrodziła się w Wielkiej Brytanii w 1988 r. Za cel akcji przyjęto zbieranie funduszy na utrzymanie hospicjów.
W Polsce pierwsza akcja Pól Nadziei odbyła się w Krakowie w 1998 r. czyli 10 lat później.
Jednym z najważniejszych celów tej akcji jest wychowywanie młodego człowieka do wartości takich jak: wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka zwłaszcza cierpiącego, bezinteresowne zaangażowanie się w działania na rzecz niesienia ulgi i pomocy cierpiącemu człowiekowi, postawa reagowania z empatią na cierpienie, podkreślenie godności ludzkiej osoby, czerpanie radości z dzielenia się swoimi dobrami z ludźmi cierpiącymi.
Jesienią w całej Polsce wolontariusze hospicyjni w zamian za datki wręczają ofiarodawcom cebulki żonkili. Żonkil symbolizuje zwycięstwo miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem.
Pola Nadziei to doskonała okazja, by zrobić coś dobrego dla innych. A dokładnie - dla osób nieuleczalnie chorych.
Nasza szkoła bierze udział w akcji „Pola Nadziei” już 18 raz. W październiku odbyło się jej uroczyste podsumowanie. Uczniowie klas 0-8 zasadzili przy szkole 350 cebulek żonkili.
W tym roku szkolnym dzięki naszej “Kawiarence” i ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczniów i oczywiście rodziców udało nam się zebrać aż 4759,42 gr. To rekord! Nigdy do tej pory nie udało nam się zebrać tak dużej kwoty! Już teraz szykujemy się na bicie rekordu w przyszłym roku!